ALLELUJA !!! CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ !!!

Kronika parafii, parafia

“Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to? Odpowiedziała Mu: Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat”. (J 11, 25-27)

Ten dialog Chrystusa z przerażoną i zdezorientowaną Martą, niech się stanie i dla nas, którzy szczególnie w czasie tegorocznego Wielkiego Postu mamy prawo czuć się zagubieni, zdezorientowani czy nawet przerażeni, podstawą do refleksji Wielkiego Tygodnia, a potem Radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech nasze serca się nie trwożą, a radosne Alleluja zabrzmi jeszcze głośniej niż dotychczas, bo nadszedł dzień zwycięstwa. Miłość pokonała śmierć i grzech. Otwórzmy nasze serca na drugiego człowieka, niech puste serca niczym pusty grób Zbawiciela wypełnione zostaną nadzieją, miłością i pokojem.

Wasi duszpasterze