parafia

VI Niedziela Wielkanocna
6 maja 2018r.

1. Nabożeństwo majowe w kościele codziennie przed Mszą św. o godz.1800 Zachęcamy do modlitw przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Również w rodzinach odmawiajmy modlitwy do Matki Bożej.

2. W sobotę o 2000 Msza św. z niedzieli i Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 1800, po nabożeństwie majowym.

4. We wtorek o godz. 1700 i czwartek również o godz. 1700 spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i komunii św.

5. W piątek o godz. 1745 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Za tydzień w niedzielę, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sompolna będą zbierać ofiary przy kościele oraz na ulic na prowadzenie swoich inwestycji. Wspierajmy modlitwą i ofiarą tę zasłużoną instytucję – potrzebną w życiu społecznym.

IV Niedziela Wielkanocna (Niedziela Dobrego Pasterza)
22 kwietnia 2018r.

1. Jutro (23 kwietnia) – uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. U nas msza św. o godz.1800

2. W środę po mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego, poprzedzone 30min. adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. W piątek o godz.1745 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w sobotę msza z niedzieli.

4. W przyszłą niedzielę wg. rozporządzenia ks. Biskupa, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji. Bóg zapłać za ofiarność.

5. Jest możliwość pielgrzymki do Obór w dn. 19 maja. Zapisy u p. Marzeny Biadasiewicz, czy też w zakrystii. Koszt pielgrzymki 47zł. Numer tel. do p. Marzeny jest dostępny w gablocie.

6. 30 kwietnia od godz. 16 spowiedź dzieci przygotowujących się do Komunii rocznicowej, o godz. 17 próba przed mszą rocznicową, która odbędzie się 3 maja o godz. 11:30

III Niedziela Wielkanocna -15 kwietnia 2018r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do sakramentu pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

2. W najbliższych dniach odbędzie się Rozmowa Kwalifikacyjna do I komunii. Na rozmowę dzieci przychodzą wraz z rodzicami. Porządek Rozmowy Kwalifikacyjnej:

wtorek: o godz. 1500 – Szkoła w Zakrzewku
o godz. 1600 – kl.IIIB
o godz. 1800 – kl.IIIC
środa: o godz.1530 – kl.IIIA
o godz. 1630 – kl.IIID

3. W piątek o godz. 1745 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie Kręgu Biblijnego poprzedzone 30 min adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Rozp. Policji –

6. Zmarli w minionym tygodniu: Alicja Grzegorkiewicz, Władysław Olszewski.
Wieczny odpoczynek…

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018r.

1. Została wykonana częściowo aleja – chodnik na cmentarzu

2. Czekamy na dotacje na prace przy kaplicy „Na puszczy”

3. Dzisiejsza taca – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego we wszystkich kościołach przeznaczona jest na Caritas Polska. Ojciec Święty Franciszek apeluje wielokrotnie by wspomagać rodziny poszkodowane w Syrii (jedna rodzina u nas w parafii adoptowała rodzinę syryjską – chrześcijan). Kochani – można złożyć dodatkową ofiarę do puszek na ten cel pomocy – Bóg zapłać.

4. Jest możliwość pielgrzymki śladami Św. Jana Pawła II: Częstochowa, Łagiewniki, Zakopane, Kalwaria Zebrzydowska – od 21 maja do 23 maja – trzy dni w cenie 400zł. Główny organizator to Ks. Piotr Pawlak z Koła. Proszę o zapisy.

5. Dzisiaj o godzinie 11:30 spotkanie dzieci, które przygotowują si ę do I Komunii Św. i Pan Sławek z Włocławka przywozi szatki do I Komuni Św. – odbiór.

6. Bezpłatne badania słuchu 10 kwietnia (wtorek) od godz 13:30 w Urzędzie Miejskim.

7. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Można podjąć duchową adopcję. Msze Św. w godzinach 8:00 i 18:00.

8. W tygodniu odprowadziliśmy do wieczności: Marian Brochocki i Krystyna Kurowicka.

Niedziela Zmartwychwstania – 1 kwietnia 2018r.

1. Podziękowanie parafianom za złożone ofiary na wystrój wielkanocny i na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za prace przy wystroju Grobu Pańskiego Panom: Romanowi Wełnickiemu, Krzysztofowi Malcerowi, Józefowi Błaszczyk, Walentemu Fordon, Krzysztofowi Marciniakowi. Za wypożyczenie krzewów Panom Henrykowi i Jackowi Gaj. Za transport krzewów Panu Wojciechowi Ugorskiemu.

2. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w nabożeństwa Wielkiego Tygodnia: ks. Mateuszowi, Szafarzom, Katechetom, Panom Organiście, Kościelnemu, Ministrantom, Asyście, Orkiestrze, członkom OSP Sompolno i Synogać.

3. Bóg zapłać za wywóz śmieci biologicznych Panom: Markowi i Maciejowi Kwiatkowskim, Panu Przemysławowi Jarka.

4. Jutro II dzień Świąt Zmartwychwstania – układ Mszy Św. niedzielny. Wg prośby Ks. Bp Ordynariusza składane ofiary na tacę przeznaczone są na Sanktuarium Św. Faustyny w Świnicach Warckich.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11:30 dzieci przegotowujące się do I Komunii Św. będą odbierać szaty liturgiczne.

6. Otrzymaliśmy kochani życzenia świąteczne od: Ks. Biskupa, z powiatu, Instytucji, zakładów pracy, od wszystkich szkół z naszego terenu, oraz od Burmistrza Miasta Sompolno i od Wójta Gminy Wierzbinek.