Uczestnictwo dzieci i młodzieży w modlitwie różańcowej

parafia

Dzieci i młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentów w naszej parafii codziennie o godzinie 17.00 uczestniczą w modlitwie różańcowej. Chętne dzieci wrzucają prze różańcem do specjalnie przygotowanego koszyczka ustawionego przed ołtarzem karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po zakończonej modlitwie ksiądz proboszcz losuje trzy karteczki, tzw. pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Za pierwsze miejsce dziecko zabiera do domu figurkę Matki Bożej i różaniec, który ma ponad sto lat (modlili się na nim nasi dziadkowie i babcie, a może i starsze pokolenia). Dziecko wraz z rodzicami modlą się w swoim domu w intencji rodziny i bliskich. następnego dnia odnoszą figurkę i różaniec by kolejne dzieci miały szansę na podobną modlitwę w domu.