Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Kronika parafii, parafia

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w roku pandemii koronawirus przypadła w dniu 11 czerwca. W Sompoleńskiej Parafii pw. Świętej Marii Magdaleny miała charakter bardzo wyjątkowy! Przy zachowaniu obostrzeń epidemicznych i zaleceń ks. biskupa procesja po mszy świętej z godziny 11:30 celebrowanej przez proboszcza ks. kanonika Mirosława Lamenta przeszła dookoła kościoła. Wierni w skupieniu oraz utwierdzeni, słowami z homilii, że „Bóg jest w każdym z nas-tworząc mistyczne Ciało Chrystusa ” prosili pana o dalsze łaski a zwłaszcza o dar żywej wiary. Trudny czas wyzwala w duszpasterzach nowe formy zbliżenia z parafianami! Od godziny 14:30 po przekazaniu Najświętszego Sakramentu z rąk ks. Kanonika do Ks. Wikariusza Pan Jezus odkrytym samochodem odwiedził wszystkie ulice Sompolna oraz wiele wiosek Parafii. Wielu Wiernych w sposób wzruszający: śpiewem, pokłonem i pozdrowieniem uczcili wyjątkowe odwiedziny tym samym otwierając się jeszcze bardziej na miłość Zbawcy.

Przejazd samochodem