Triduum Paschalne – Wielki Czwartek

Kronika parafii

Liturgią Wielkiego Czwartku o godzinie 18 rozpoczęliśmy obchody Triduum Paschalnego.
Ze względu na rygory sanitarne  nabożeństwa i msze święte Triduum Paschalnego, będą sprawowane z ograniczeniem udziału wiernych.
Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Podczas liturgii, łącząc się duchowo z tymi, którzy w swoich Kościołach Domowych przeżywają ten święty czas, dziękowaliśmy Trójjedynemu Bogu za Eucharystię i sakrament Kapłaństwa.
Na zakończenie liturgii Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie został przeniesiony do Ciemnicy, która w tym roku jest w Tabernakulum.

Modlitwa poświęcenia pokarmów: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO <- kliknij tu.